RSS

Etapa 1 din sezonul 2010-2011

 


Sezonul 2010-2011 din liga1 incepe in 23 iulie cu partida Sportul Studentesc - Otelul Galati. Sportul revine in Liga1 impreuna cu Univesitatea Cluj. La debut in Liga1 se vor afla Victoria Branesti si Tg Mures

Daca ne uitam in trecut gasi doar 5 echipe care au luat startul in toate sezoanele : Rapid, Steaua, Dinamo, Otelul si Gloria.

Clasamentul echipelor ce sunt in acest sezon in Liga1, la toate meciurile din prima etapa a ultimelor 10 sezoane

# Echipa Sezoane V E I GM GP PCT
1Rapid1082022726
2Steaua1072116523
3U Craiova963016221
4Dinamo1062221920
5CFR Cluj651013316
6Poli Tim843111415
7Otelul10325121411
8Gloria102267158
9FC Vaslui5221548
10FC Brasov7223488
11Pandurii5131556
12Sportul4112654
13Medias3111644
14Astra Ploiesti4103263
15Urziceni4013271
16U Cluj1010111


Pentru cei care cauta meciurile spectaculaose, unde se inscriu multe goluri, sau cei ce paote folosesc aceste date la pariuri, sa vedem un clamanet cu echipele care ni prima etapa au disputat meciuri cu mai mult de 2.5 goluri

#EchipaOVERUNDER
1Dinamo73
2Gloria46
3Otelul46
4Rapid73
5Steaua37
6U Craiova36
7Poli Tim35
8FC Brasov25
9CFR Cluj33
10FC Vaslui23
11Pandurii14
12Astra Ploiesti13
13Sportul31
14Urziceni13
15Medias30
16U Cluj01

2010-07-23

categoria Fotbal Intern

taguri | Liga 1 | Dinamo Bucuresti | Steaua Bucuresti | Urziceni | Rapid Bucuresti | CFR Cluj | FC Vaslui | Politehnica Timisoara

© fotbal plus 2009

Taguri fotbal

Arhiva